ASUS ROG lanceert ROG Xbox Ally en Ally X met AMD Ryzen Z2 Series op 16 oktober
Dit artikel is gebaseerd op een persbericht van ASUS
ASUS Republic of Gamers, kondigt aan dat de ROG Xbox Ally en ROG Xbox Ally X vanaf 16 oktober 2025 verkrijgbaar zijn in Nederland en België. Beide handhelds zijn uitgerust met de nieuwste AMD Ryzen Z2 Series processors en bieden een krachtige, draagbare game-ervaring. Bezoekers van Gamescom 2025 krijgen als eersten de kans de apparaten uit te proberen, naast de volledige line-up van ROG-laptops die de nieuwste generatie hardware laten zien. Ook zijn acteurs Ned Luke en Shawn Fonteno, bekend van Grand Theft Auto V, aanwezig om fans te ontmoeten.
De ROG Xbox Ally draait op de AMD Ryzen Z2 A processor met vier Zen 2 cores, acht threads en acht RDNA 2 GPU-cores. Het systeem beschikt over 16GB LPDDR5X-6400 RAM, een 512GB SSD en een 60Wh batterij. Voor extra prestaties is er de ROG Xbox Ally X, uitgerust met de Ryzen AI Z2 Extreme: een achtcore/16-thread Zen 5 APU met 16 RDNA 3.5 GPU-cores en geïntegreerde NPU. Dit model biedt 24GB LPDDR5X-8000 RAM, een 1TB SSD en een grotere 80Wh batterij.
In samenwerking met Xbox is het Handheld Compatibility Program ontwikkeld, dat duizenden pc-titels optimaliseert voor handheld-gaming. Spelers krijgen in de bibliotheek nieuwe aanduidingen te zien: Handheld Optimized voor direct speelbare titels en Mostly Compatible voor games die minimale aanpassingen vereisen. Daarnaast zorgt shader delivery ervoor dat shaders al tijdens het downloaden worden voorgeladen, waardoor games tot tien keer sneller starten en minder batterij verbruiken.
De ROG Xbox Ally X met Ryzen AI Z2 Extreme biedt vanaf begin volgend jaar extra AI-functies, zoals Automatic Super Resolution (Auto SR), dat games in realtime opschaalt voor hogere beeldkwaliteit en soepelere framerates, en Highlight Reels, waarmee automatisch hoogtepunten uit gameplay worden vastgelegd en gedeeld.
Op Gamescom 2025 zijn beide handhelds speelbaar met titels als Balatro, Clair Obscur: Expedition 33, DOOM: The Dark Ages, Final Fantasy VII Remake Intergrade, Gears of War: Reloaded, Hogwarts Legacy, Lies of P en Roblox, waaronder de ervaringen 99 Nights in the Forest, Grow a Garden en Rivals.
Bronnen: ASUS
Meer Techtesters? Vragen over de producten die we bespreken? Je kan ons vinden op:
– Techtesters YouTube
– Nadalina op Twitter (Chef de Video)
– Foritain op Twitter (Test Chef)
– Techtesters op Instagram