COMPUTEX 2025: GIGABYTE onthult X3D Turbo Mode 2, AI-gedreven overklokken zonder moeite


Dit artikel is gebaseerd op een persbericht van GIGABYTE

GIGABYTE zet met de lancering van zijn nieuwe X870E AORUS X3D-moederborden en de geavanceerde X3D Turbo Mode 2 een nieuwe standaard in AI-ondersteunde systeemprestaties. Deze technologie maakt het mogelijk om zonder handmatige aanpassingen tot 35% meer rekenkracht uit een systeem te halen, volledig afgestemd op de specifieke werklast van de gebruiker.

Dankzij intelligente analyse van CPU-belasting, geheugengebruik en temperatuur past X3D Turbo Mode 2 de kloksnelheden en energieverdeling in real-time aan. Waar traditionele overklokmethodes vaak risico’s met zich meebrengen of technische kennis vereisen, maakt deze AI-gestuurde aanpak het proces volledig automatisch én veilig. Resultaten tonen verbeteringen tot 15% in games en zelfs 10% bij creatieve of dagelijkse toepassingen – een aanzienlijke stap voorwaarts voor zowel gamers als professionals.

GIGABYTE koppelt deze slimme overkloktechnologie aan hoogwaardige hardware-innovaties. Zo zorgen speciaal ontwikkelde thermische pads en het gepatenteerde M.2 EZ-Flex ontwerp voor betere warmteafvoer en stabiliteit bij SSD-installaties. Dit garandeert niet alleen betere prestaties, maar ook langere levensduur van componenten.

De combinatie van X3D Turbo Mode 2 met GIGABYTE’s robuuste moederborden maakt krachtige systemen toegankelijker dan ooit. Of het nu gaat om maximale framerates in competitieve games of snellere rendering in creatieve software, gebruikers profiteren van topprestaties zonder gedoe. Hiermee bevestigt GIGABYTE opnieuw zijn voortrekkersrol in het verenigen van gebruiksgemak en extreme prestaties binnen het moderne PC-ecosysteem.



Bronnen: GIGABYTE

Meer Techtesters? Vragen over de producten die we bespreken? Je kan ons vinden op:
Techtesters YouTube
Nadalina op Twitter (Chef de Video)
Foritain op Twitter (Test Chef)
Techtesters op Instagram

Over David
Van oppassen op de kinderen tot team TechTester. Met de kennis vanuit het gamen, het bouwen van wat computertjes, en leermeester Stephan moet het vast goed komen om wat nieuws berichten, reviews en computers te maken toch?